Vestuvių fotografas - paslauga, kurios kaina niekada nebus per didelė


Kartais netyčia susiduriu su klientais, kurių vestuves fotografavome prieš 5 ar 10 metų. Visi pasisveikina ir atsimena tą dieną su šypsena, patenkinti dėkoja už atsiminimus nuotraukose, kurie džiugina ir dabar. Savo darbe visada stengiuosi skirti daug dėmesio nuoširdžiam bendravimui, padėti, įtraukti į fotografavimą kaip į nuotaikingą pramogą. Taip, esu tas vestuvių fotografas, kuriam fotografuoti – darbas, tačiau galiu jį nudirbti vienas, jauniesiems tai turi būti smagi veikla. Ir kaip smagu, kad tai nelieka nepastebėta! Seniau fotografuoti jaunavedžiai, po savųjų atšokę ir ne vienas ndraugų ar giminių vestuves bei pamatę, kaip dirba kiti vestuvių fotografai, sutikti šiandien su
nostalgišku šypsniu prisimenu mūsų „pažintį“. Žinoma, dažniausiai lengviausias kriterijus įvertinti vestuvių fotografą – kaina už jo paslaugas. Sutikti buvę klientai pasakoja, kad nusprendusieji pataupyti šioje vietoje dažniausiai pralošia. Tačiau ar
tikrai? Iš tikrųjų visada patariu domėtis pačiu vestuvių fotografu, jo darbais, vertinti subjektyviai, o tik tada teirautis kainos, tartis dėl paslaugų komplekto ar galbūt ir truputį pasiderėti. Ne visada kuo brangesnis, tuo geresnis – svarbiausia nepagailėti truputį laiko paieškoms, atrasti, kad vestuvių fotografai dirba skirtingai, ir truputį pažinti fotografą kaip žmogų. Tik taip žinosite, ar jis tiks Jūsų šventei. O kaip žinoti? Jūs tiesiog pajusite!

Kiek iš tikrųjų kainuoja vestuvių fotografavimas?Skyrę laiko pasirinkimui, galite būti tikri – jūs niekada nepermokate savo vestuvių fotografui. Dažnai jaunieji užimti savais reikalais (ir tai visiškai suprantama!:) ), todėl net nesusimąsto už ką iš tiesų moka, nesigilina iš ko susideda paslaugos kaina – mato galutinę sumą ir sprendžia, ar ji tinkama. Žinoma, pasirinkimas visada bus Jūsų, tačiau prisiminkite, kad vestuvių fotografai nėra gamyklos darbuotojai, nuolat gaminantys tą pačią vienintelę detalę. Šis darbas yra tikriausias gyvas kūrybinis procesas, todėl vienas vestuvių fotografas jį suvokia vienaip, kitas – jau visiškai kitaip. Vestuvių fotografavimo kaina paprastai apima ir tam tikrus elementus, apie kuriuos būsimi jaunavedžiai nežino, ar nesupranta. Galbūt vargintis detaliai nagrinėti ir neverta, tačiau prisiminkite, kad profesionalus ir nuoširdžiai savo darbą mylintis fotografas suteiks daugiau pridėtinės vertės savo paslaugai. Dar prieš šventę susitikdami puodeliui kavos, nesidrovėkite paklausti, kaip jis dirba, kam teikia prioritetus – išvadas, ar šis žmogus tinka būtent Jums, galėsite padaryti savarankiškai.

Vestuvių fotografai – svotai Nr. 2Šiuolaikinėse vestuvėse vis rečiau vestuvėms „diriguoja“ svotai – du šmaikštūs, kiek vyresnio amžiaus žmonės, kurių vaidmuo – suvesti ne tik jaunuosius, bet ir vestuvių vakarėlyje dalyvaujančias dvi gimines. Užduotis nėra lengva, o jei svotų nėra, ji atitenka vestuvių vedėjui. Bet net ir profesionalui publika paklūsta ne visada. Štai čia visada įsikiša patyręs vestuvių fotografas. Nuotaka su pusbroliais, su jaunikio draugais, nuotakos pagrobimas, jaunikio pavydas, pasikalbėjimas su tetulėmis – tai tik kelios idėjos, kurios įtraukia į žaidimą ir nuteikia linksmam bendravimui už kadro. Visa tai vestuvių fotografai padaro su humoru, mandagiai ir diplomatiškai. Taip prasideda bendravimas tarp nepažįstamų giminaičių. Beje, ši fotografų veikla dažniausiai lieka nepastebėta, nors padaromas milžiniškas įdirbis, kad vestuvės praeitų sklandžiai ir linksmiai.

Vestuvių fotosesijos – visiemsLabai retai svečiai patys prašo juos nufotografuoti. Dažniausiai visi stovi ir nedrąsiai dairosi, sekdami, kas čia bus... Vakarėlio pradžia – susikaustymo kupinas metas. Pakeisti šią atmosferą į linksminimosi nuotaiką taip pat padeda vestuvių fotografai. Jų darbas – priversti nepažįstamus žmones šypsotis. Viso to rezultatas – jaunųjų nuostaba, pamačius kitas vestuvių akimirkas „Kada visa tai vyko? Kur mes buvome?“ Iš tikrųjų vestuvės vyksta „dviem frontais“. Jaunųjų linksmybės yra visada lydimos nedidelių grupelių linksmybėmis, kurių metu galima įamžinti vakarėlio svečius labai įdomiai ir netradiciškai. Vestuvių fotografas dirba tam, kad būtų įamžinta ne tik jaunųjų, bet ir visų kitų laimė. Juk svarbu, kad ne tik Jūs būtumėte laimingi, bet ir dalintumėtės savo meile su aplinkiniais. Puikiai suprantame, kad vestuvių fotografija yra skirta atminčiai – nuotraukos dar ilgai yra rodomos giminaičiams, dalinami kompaktiniai diskai su jomis ar USB atmintinės.

„Gaisrų gesinimas“Vestuvių fotografai kartais „gesina gaisrus“. Tai reiškia, kartais gelbstime situaciją ir padedame vestuvių organizatoriams susitvarkyti. Situacija labai paprasta – vestuvininkai po bažnyčios (ar kitos tuoktuvių vietos) vyksta gražiai fotosesijai netoliese esančiame dvare, kaimo turizmo sodyboje ar parke. Staiga paaiškėja, kad ten remontas ar jau siautėja kiti vestuvininkai. Šioje vietoje vestuvių fotografas turi turėti Planą B ar net Planą C, jei netyčia dar ir pradėtų lyti... Tokiu būdu prisidedame prie vestuvių organizatorių komandos ir pakreipiame visą likusią programą kita linkme. Kaip matote, mes, vestuvių fotografai, tiek daug įvairių darbų, apie kuriuos galbūt net nesusimąstėte, fotografuodami padarome. Nors ne mažiau svarbu ir paprasti dalykai – nuotraukų retušavimas, kelionė, darbo valandos, fotosesijų scenarijai ir rekvizitai. Apie visa tai taip pat nekalbama susitikimo metu, bet juk tai būtinos sąlygos šiam kūrybingam ir kupinam iššūkių darbui. Taigi, grįžtant prie šios diskusijos pradžios, vestuvių fotografai – kaina, kurią mokate už visapusišką paslaugą, už kokybę ir atsiminimus. Neskaičiuokite, o rinkitės nuoširdžiai ir niekada nepermokėsite. Be to, „Fotogidas“ kartu su darbu, visada dovanoja ir dalelę širdies. O tai – neįkainojama!

https://fotogidas.lt

Turite daugiau klausimų?

+37062555610